SESAM inviterer alle til møde nummer 94 den 23. juni kl. 9-16.15 hos Siemens A/S, hvor blikket er rettet på trådløs kommunikation. Hvilke muligheder giver trådløs kommunikation for at opnå mere fleksibel produktion og større mobilitet?
Der vil på mødet være flere indlæg fra virksomheder, der har implementeret trådløse kommunikationssystemer og har draget nogle erfaringer med systemerne.
Deltagerne kan høre deres erfaringer, resultater og de muligheder der er for opnåelse af forbedringer i forhold til styring af produktionen.
På dagen er der indlæg fra Cooper Bussmann / Elpro, Siemens, Rockwell Automation, Hans Følsgaard, Ringsted Forsyning A/S, Insatech A/S, Schneider-Electric og Tångberg Pro-consult.mola