23948sdkhjf

Halvfabrikata til bearbejdning

Tilbydes
Udløber
24. maj 2023

Over 100 bearbejdelige plasttyper

Navnet Ensinger er synonym med mange forskellige produktionsteknikker til fremstilling af termoplast halvfabrikata, i et bredt program af materialer, alt samlet under et tag.

Det er ofte materialet eller slutproduktet, som afgør produktionsmetoden; Hvad enten det er til store eller små produktionsforløb; stort og pladskrævende eller småt og fint - vores tekniske og high performance halvfabrikata fås både som umodificerede og modificerede plasttyper, der passer lige præcis til din anvendelse.

ALLE PLAST PRODUKTER
 

Vores sortiment inkluderer halvfabrikata i høj kvalitet i over 100 forskellige plasttyper.

Udover alle standard plasttyperne, udvikler og ekstruderer Ensinger mange forskellige specielle materialer, til kundespecifik brug.

Rundstænger, plader og emnerør tilbydes i et sortiment med små dimensionsintervaller og med specielle egenskaber, som møder dine behov.

Vores produkter fremstilles ved hjælp af mange forskellige produktionsteknikker, herunder plastekstrudering, plastkompressionsstøbning og plastkalandrering, i mange forskellige tekniske og industrielle polymerer.

Vi kan også støbe plastplader, plastrør og plaststænger i nylon.

Vores bearbejdelige plasttyper er udgangspunktet for produktion af præcisions færdigemner.

Høj kvalitet er i fokus og vores produkter lever op til de mest krævende kvalitetsstandarder.

For mere information, tryk HER




Udbyder
Ensinger Danmark

Ensinger Danmark
Huginsvej 15
4100 Ringsted
Danmark

Claus H. Grove
Telefon: +45 78 10 44 11

Se flere kompetencer
Se hele profilen
Kontakt udbyder

Send til en kollega

0.189